Πωλητης – Υπευθυνος Αναπτυξης Πωλησεων

Η Premium Brands, ζητά να προσλάβει για μόνιμη απασχόληση Υπεύθυνους Ανάπτυξης Αγοράς/Πωλητές με έδρα Αθήνα, Θεσσαλία ή Ήπειρο.

Ρόλοι και Yπευθυνότητες
O κάθε Υπεύθυνος Ανάπτυξης Πωλήσεων είναι μέλος της ομάδας Πωλήσεων και έχει στην ευθύνη του την άρτια εμπορική διαχείριση εταιρικών πελατών των περιοχών ευθύνης του επιτυγχάνοντας τους εκάστοτε στόχους και στρατηγικές της εταιρείας.

Στα καθήκοντα του ρόλου περιλαμβάνονται τα ακόλουθα:

  • Ανάπτυξη πωλήσεων και προώθηση των προϊόντων της εταιρείας.
  •  Επισκέψεις σε πελάτες και σε καταστήματα αυτών με στόχο τον έλεγχο της οργάνωσης συνεργασίας και τη βελτίωση αυτής καθώς και για την αύξηση πωλήσεων και την ενίσχυση της εικόνας της εταιρείας.
  • Εκπαίδευση, υποστήριξη και εξυπηρέτηση των πελατών.
  • Προετοιμασία αναφορών σχετικά με την πρόοδο των πωλήσεων και τη πρόβλεψη ανάπτυξης τους χρησιμοποιώντας το σύστημα της εταιρείας.
  • Εμπειρία στον ξενοδοχειακό τομέα θα εκτιμηθεί αντίστοιχα.

Αναφέρεται στον Διευθυντή Πωλήσεων και συνεργάζεται μαζί του για τον σχεδιασμό και την εκτέλεση της στρατηγικής ανάπτυξης πωλήσεων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Ευχάριστη προσωπικότητα, ευχέρεια στο προφορικό λόγο, κοινωνικότητα και εξωστρέφεια.
  • Υπευθυνότητα – συνέπεια -ομαδικότητα – Ικανότητες διαπραγμάτευσης.
  • Άριστες γνώσεις τεχνικών πωλήσεων.
  • Δυνατότητα ταξιδιών.
  • Αποτελεσματική διαχείριση των πελατών και των αναγκών τους.
  • Ικανότητα επίτευξης στόχων.
  • Προϋπηρεσία στο χώρο διανομής FMCG και πιο συγκεκριμένα στην αγορά των ποτών/ αναψυκτικών.
  • Ευελιξία ωραρίου.
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και με σφικτές προθεσμίες.
  • Δυνατότητα να συμβαδίζει με την τεχνολογία.
  • Άριστη γνώση H/Y – MS Office.
  • Δίπλωμα οδήγησης.

Παροχές:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus επίτευξης στόχων

Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται όπως αποστείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα μαζί με πρόσφατη φωτογραφία στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected] ή να συμπληρώσουν τη φόρμα που ακολουθεί.

Αττική     Θεσσαλία     Ήεπειρος

Fields with (*) are compulsory.